Každá žena, ktorá obľubuje módu (čiže takmer každá žena), určite sníva o priestrannom šatníku, v ktorom by mala priestor na všetky svoje módne kúsky.

Nie každej sa tento sen splní, ale ak plánujete stavať dom a móda je vašou vášňou, rozhodne v projekte počítajte aj so samostatným šatníkom.

Všetko oblečenie ihneď k dispozícii

Výhodou bývania v rodinnom dome (ktorý si naviac postavíte od základov a teda nie je to „len“ kúpený už hotový dom) je, že si môžete pôdorys domu pripraviť tak, že vo finále získate ideálny interiér na mieru vašim predstavám. A teda to bude znamenať, že váš dom bude mať priestranný šatník.

Kde by však mal byť takýto šatník umiestnený? Jednoduchá odpoveď znie, čím bližšie k spálni, tým lepšie. Ideálna je tak priama nadväznosť na spálňu. Všetko oblečenie tak budete mať nablízku hneď po prebudení.

Často sa v súčasnosti používa riešenie, pri ktorom je šatník za čelom postele. Na každej strane postele tak môže byť jeden vchod do šatníka a ten môže byť dokonca rozdelený na dve polovice, dámsku a pánsku.

Šatník ako zvuková izolácia? Alebo rovno dva šatníky?

Ak pre svoj nový dom plánujete dve kúpeľne a jedna bude pri spálni, praktickým riešením je, keď šatník tvorí prechod medzi spálňou a kúpeľnou. Takto riešený šatník má výhodu aj v tom, že tlmí zvuky z kúpeľne a ak váš partner chodí do práce skôr, nezobudí vás rannou hygienou.

Tak isto je výhoda takéhoto „spojovacieho“ šatníka v tom, že sa po rannej, či večernej hygiene budete môcť ihneď obliecť.

Zvážiť môžete aj dva šatníky. Ten jeden „extra“ môže byť umiestnený pri vchode do domu a bude slúžiť ako odkladací priestor pre obuv a vrchné odevy pre chladnejšie obdobie.

Druhý bude „klasicky“ pri spálni a bude určený pre zvyšok odevov, spodnú bielizeň, kožené kabelky a iné tašky, či rôzne doplnky. A môžete mať v tomto šatníku uložené aj oblečenie na špeciálne príležitosti, napríklad spoločenské šaty.


  • Zdroj obrázka: Pixel-Shot / Shutterstock.com