Každý z nás je iný, navzájom sa líšime svojím vzhľadom, miestom narodenia, sociálnymi podmienkami, farbou očí, pleti, vlasov, vzdelaním, rodinnými pomermi a rôznymi talentmi či inými nadobudnutými zručnosťami. Existuje však niečo, čo máme všetci spoločné, a to je schopnosť milovať! Srdce je náš partner pri všetkých našich rozhodnutiach, či si to uvedomujeme alebo nie. Podľa toho, aké sú naše rozhodnutia a ako vyzerá náš skutočný život, jasne vidíme, ako sú tieto jeho kvality rozvinuté. Mnohí z nás v súčasnosti prichádzajú na to, ze dnešný svet nám ponúka všetky možnosti, aké si len vieme predstaviť a predsa sa zdá, akoby nám stále niečo chýbalo.

Môžeme mať sebe viac peňazí, moci, kontaktov, materiálnych statkov akéhokoľvek druhu. Ak však naše bytie nemá dostatok lásky a harmónie, všetko ostatné pritom akosi chradne. Je pritom úplne jedno, či sa jedná o osobné, pracovné alebo podnikateľské vzťahy. V určitom čase každý z nás dospeje do bodu, kedy sa začne zamýšľať nad hlbším zmyslom všetkého okolo nás. Otázka teda znie, čo je hlbším zmyslom všetkého? Odpoveď si nesie každý z nás vo svojom srdci. Môžeme sa tváriť, že všetko je to o moci, peniazoch, tituloch, certifikátoch, univerzitách, IQ a množstve rôznych materiálnych statkov. V hĺbke svojho bytia však každý z nás vie, že zmyslom všetkého je niečo úplne iné. Je to láska.

Láska je najmocnejšia energia, aká existuje. Je to ten najmocnejší generátor, aký si vieme predstaviť. Ak robíme čokoľvek s láskou, hlbokou láskou a láskyplným presvedčením bez akýchkoľvek pochýb, výsledok vždy predčí akékoľvek naše očakávania. Ak sme nešťastní, naše vzťahy sa rúcajú, náš biznis nás nenapĺňa a všetko ostatné stráca svoj zmysel, je potrebné zamyslieť sa nad tým, kde je v tom všetkom láska. A, kde vziať a ako dávať lásku? Lásky je všade dosť, je tu pre nás, pre radosť, je to naša vlastná sila, naša cesta, ktorá má kľúče ku všetkým bránam v našom osobnom aj profesionálnom živote. Každý má tieto kľúče, netreba ich kupovať, objednávať, hľadať, ani vyrábať. Sú hotové a čakajú na nás v podobe riešení na naše výzvy.

Ak náš biznis stagnuje, nebaví nás alebo postráda skutočný hlbší zmysel, skúsme sa zamyslieť nad tým, čo mu naozaj chýba. Pre koho vlastne budujeme naše podnikanie a čo je jeho skutočným cieľom? Komu tým chceme pomôcť? Koľko peňazí ešte potrebujeme, aby sme boli spokojní? Prispievame našou prácou k blahu všetkých, alebo len držíme peniaze (energiu) u seba so strachom sa podeliť o ňu? Čo nás robí skutočne šťastnými? To, že máme tituly, milióny alebo to, že to všetko máme a môžeme sa o to podeliť s inými a urobiť niečo dobré pre všetkých? Každý z nás si nesie odpoveď vo svojom srdci. Tento článok nie je napísaný s cieľom, aby kohokoľvek súdil. Každý z nás je jedinečný a má možnosť slobodnej voľby v každom jedinečnom momente svojho živote. Ako s ním naložíme, je len na nás.