Chladné jesenné a zimné dni, dážď, vietor, sneh – toto neodmysliteľne patrí k najchladnejším ročným obdobiam. Leto je ďaleko a teraz si musíme zvyknúť na nepriaznivé počasie.

S výrazne menším množstvom slnečných dní klesá aj naša nálada. Vidieť to ráno, keď vstávame do práce, ale aj poobede, keď sa z práce vraciame.

Ako si dobiť energiu po práci počas jesene a zimy?

Spravte si zdravú maškrtu

Čokolády a iné nezdravé sladkosti vám nepomôžu dobiť si energiu po práci. Dobijete si ju jedine vtedy, ak si spravíte zdravú maškrtu.

Pod zdravými maškrtami nemáme na mysli kysnuté koláče, ale napríklad ovsené kaše, vločky v mlieku, alebo napríklad zdravú ovocnú galetku zo špaldovej múky a s mascarpone.

Ak máte doma značkový kávovar Miele, k zdravej maškrte si môžete spraviť aj chutnú kávu.

Nepreháňajte to však s množstvom a doprajte si naozaj len trošku maškrty. Ak si chcete dobiť energiu, dobijete si ju aj čerstvým ovocím.

Cvičenie s posilňovacími gumami

Krátke cvičenie, posilňovanie vám môže pomôcť opäť sa cítiť dobre. Odporúčame vám kúpiť si gumené cvičiace podložky a posilňovacie gumy.

Nájdite si na internete cviky s posilňovacími gumami a vždy po práci si doprajte aspoň pol hodinu – hodinu cvičenie.

Uvidíte, že si dobijete energiu a budete sa cítiť omnoho lepšie.

Ak už bude tma, nezabúdajte zatiahnuť tieniacu techniku. Pri cvičení potrebujete dostatok svetla, aby ste sa mohli sústrediť na cvičenie.

Či už používate plissé rolety, alebo inú tieniacu techniku, zastrite si ju, zasvieťte si lampu a pustite sa do cvičenia.

Pustite si hudbu

Hudba lieči a dobíja energiu. V tomto prípade obzvlášť. Ak cítite únavu a potrebujete ešte dostatok energie na deti, pustite si obľúbenú hudbu.

Nebojte sa pridať si hlasitosť. Zaručene si zatancujete, zaspievate, jednoducho budete sa cítiť veselšie.


  • Zdroj obrázka: Antonio Guillem / Shutterstock.com