Najmä teraz celé letné mesiace náš výkon rapídne klesá. Potíme sa v kanceláriách, vo výrobných halách. Ventilátory fúkajú, ale ani to nepomáha, aby sme dokázali pracovať plnohodnotne. Čo musíte urobiť pre to, aby ste v práci podali lepší výkon?

Úlohy si zapisujte

Ak ešte nemáte diár, odporúčame vám, aby ste si ho čím skôr kúpili. Nemusíte mať zrovna motivačný diár, do ktorého si budete písať, čo sa vám v daný deň podarilo. Postačí klasický, do ktorého si budete zapisovať úlohy, čo máte v daný deň spraviť. Na nič nezabudnete a v prípade, že budete potrebovať niečo súrne vybaviť a náhodne vám niekto zavolá, budete si môcť presne určiť termín a čas, bez toho, aby sa vám to prekrývalo s inými povinnosťami.

Určujte si priority

Začnite ešte k tomu rozlišovať podstatné a menej podstatné úlohy a stanovte si priority. Uvidíte, že v práci sa vám bude dariť viac, ako doposiaľ. Keď napríklad budete potrebovať ísť do advokátskej kancelárie, predpokladáme, že stretnutie s kamarátkami pri kávičke určite odložíte. Nesmiete si to však zabudnúť zapísať, lebo ľahko môžete zabudnúť a až v kaviarni si spomeniete, že ste mali byť na inom mieste.

Udržiavajte si poriadok na stole

Neporiadok na stole, bordel v šanónoch a faktúrach vám určite nepomôže zvýšiť výkon. Upracte si stôl. Pracujte len s notebookom a tašku na notebook odložte buď na vešiak, alebo položte na zem. Na kancelárskom stole by ste nemali mať nič okrem pracovného nástroja, čiže notebooku. Nič, čo by vás rozptyľovalo. Samozrejme, pohár vody alebo pohár kávy tam môžete mať.