Bitcoin sa v posledných rokoch teší vysokej popularite. Po poslednej veľkej finančnej kríze v ňom ľudia vidia ideálnu náhradu za tradičné bankové produkty, ktoré sa počas krízy znehodnotili. Za tých pár rokov sa mu navyše podarilo prekonať hodnotu zlata, čo už teda niečo znamená.

Existuje viacero spôsobov, ako nakúpiť bitcoin. Klasickým a najstarším spôsobom je online burza, tú však v dnešnom článku vynecháme a rozhodneme sa zamerať na novodobejší spôsob – nákup cez bitcoinmat.

Čo je to Bitcoinmat?

Bitcoinmat je presne to, čím znie – automat na bitcoiny. Jeho účelom je premeniť vašu hotovosť na súčasne najvzácnejšiu kryptomenu na svete. Naša krajina, je hoci malá, nezaostáva za svetovými trendami a preto je možné zakúpiť kryptomenu už aj u nás.

Svoj prvý Bitcoin si môžete zakúpiť aj prostredníctvom firmy Bitcoindata v priestoroch marketingovej agentúry ContentPress v Michalovciach a v OC Galeria Harfa v Prahe. Tá využíva Bitcoinmat od firmy General Bytes, ktorá má s nakupovaním a predávaním bitcoinov niekoľkoročné skúsenosti.

Ako to funguje?

Nakupovanie Bitcoinov je jednoduché a intuitívne. Výmena peňazí v Bitcoinmate funguje jedným smerom, výmenou eur za Bitcoiny. Ilustračný návod, ako použiť Bitcoinmat, je nasledovný:

  1. Na Bitcoinmate si zvolíte možnosť „Zakúpiť bitcoiny“
  2. Zvolíte si plánovanú veľkosť vášho nákupu bitcoinov
  3. Načítate QR kód z vašej mobilnej kryptopeňaženky obsahujúci adresu, na ktorú budú bitcoiny zaslané
  4. Kamera po zosnímaní na dotykovom displeji automaticky zobrazí aktuálny kurz za zvolený počet bitcoinov
  5. Vložíte zvolenú sumu peňazí do čítačky, za ktoré chcete nakúpiť bitcoiny
  6. Po vložení všetkých peňazí stlačte tlačidlo „Zakúpiť bitcoiny“
  7. Zobrazí sa potvrdenie, že nákup prebehol úspešne a bitcoiny boli odoslané. O vykonanej transakcii si môžete vytlačiť doklad.

Zatiaľ, čo niektoré svetové banky stále bojujú s finančnou krízou, na internete už niekoľko rokov funguje alternatívna mena Bitcoin, ktorá si neustále získava čoraz väčšiu obľubu. Bitcoin je stále relatívne mladá mena a svoj vrchol ešte nedosiahla. Pokiaľ rozmýšľate o kúpe, prichádza čas sa rozhodnúť.