Šaty robia človeka. Môže to znieť povrchne, ale je tomu tak. Štýl obliekania každého človeka môže veľa prezradiť o jeho osobnosti, či spoločenskom statuse. Šaty však robia človeka aj iným spôsobom.

Ženy s dokonalými figúrami ohúria v čomkoľvek? Nie je to pravda

Pozná to zrejme každá žena. Blíži sa spoločenská udalosť a keďže predsa nemôžete ísť v tých šatách, v ktorých ste bola na poslednej takejto udalosti, potrebujete si kúpiť nejaké nové. Výber správnych šiat však dokáže byť náročnou úlohou.

Možno si poviete, že pre tie dámy, ktoré majú postavičky modeliek, to predsa nemôže byť žiadny problém. Nie je to však pravda.

Určite už nejedna z vás, ktoré na svojej postave vytrvalo pracujú, zažila situáciu, v ktorej ste išla na nejakú spoločenskú udalosť s kamarátkou, ktorá má na rozdiel od vás nejaké to kilečko naviac a muži aj tak išli nechať oči viac na nej ako na vás. A vašu tvrdú drinu vo fitku ako keby si nikto ani nevšimol.

Určite za to mohol výber šiat. Ak vaša kamarátka tie kilá naviac šikovne zakryla a nebránila sa ukázať tie partie, kde je väčší „objem“ skôr výhodou a vy ste sa spoliehala len na svoju postavu a vôbec ste neriešila ako sa vám (ne)hodia vaše šaty, niet sa čomu čudovať, že ste to aj napriek svojim očakávaniam nebola vy, kto pútal pohľady všetkých nezadaných pánov.

Ako teda pri výbere šiat naplno zúžitkovať to, že na základe výzoru vás ľudia tipujú na modelku? Jednoduchá odpoveď znie, vyberte si krátke spoločenské šaty. A vôbec nebude vadiť ak budú v rozumnej miere vyzývavé.

Chcete zaujať mužov? Môže to byť jednoduchšie, ako si myslíte

Muži sú jednoduchí, zaujme ich to, čo je vidieť. Ak chcete zaujať opačné pohlavie svojim vzhľadom, riaďte sa pri výbere šiat pravidlom, že menej (látky) znamená viac. Samozrejme, majte na zreteli aj charakter udalosti, na ktorú sa chystáte, aby ste to s tým odhaľovaním príliš neprehnala.

Ale aby sme boli konkrétnejší. Ak máte dlhé a štíhle nohy, nemá zmysel ich schovávať. V krátkych šatách ich predvediete v celej svojej kráse. A čo strih?

Mala by mať sukňa šiat strih v tvare písmena „A“ a byť voľnejšia alebo radšej zvoliť puzdrové šaty? Záleží od toho, v čom sa budete cítiť lepšie a aj od toho, či nemáte problém zvýrazniť váš zadok a boky.

Presuňme sa do hornej časti šiat. Bude to znieť otrepane, ale hlboký výstrih (a hlavne ak je patrične „vyplnený“) spôsobí, že aj páni, ktorí majú problémy v posteli, začnú zahadzovať tabletky Viagry. Ak vám to teda druh spoločenskej udalosti dovoľuje, nebráňte sa ani vyzývavejšiemu výstrihu.

Aby vaše prsia vyzerali pevne a dobre, zvoľte šaty, ktoré budú na prsiach vystužené. Teda ak takúto „pomoc“ potrebujú.

Ak ste si prsia dala vylepšiť plastikou, zrejme nebudete mať problém ani so šatami, ktoré výstuž mať nebudú a stačí vám riadiť sa tým, koľko z nich chcete ukázať.

Ešte raz však pripomíname, že pri výbere šiat treba zohľadniť aj to, čo je vhodné na danú udalosť a čo by už bolo „cez čiaru“. A samozrejme to, v čom sa ešte cítite dobre. Nepreháňajte to s odhaľovaním ak sa potom máte celý večer cítiť nesvoja.

Dôležitá „ingrediencia“ atraktivity ženy je totižto aj jej sebavedomé vystupovanie.


  • Zdroj obrázka: Svitlana Sokolova  / Shutterstock.com