„Nešla som do toho preto, aby som komukoľvek čokoľvek dokazovaa okrem seba samej.“

Victoria Beckham

Jedna z najviac obdivovaných žien súčasnosti Victoria Becham prezradila v rozhovore pre webový portál www.evacarmichael.com, že na svojej ceste za úspechom vo svete módy už videla množstvo zdvihnutých obočí, ktoré sa najmä v jej začiatkoch pochybovačne dvíhali pri predstave, že popová speváčka a manželka futbalovej legendy by mohla preraziť ešte aj v módnom biznise.

PRAVIDLO č. 1: UŽÍVAJTE SI TO, ČO ROBÍTE

Victoria v rozhovore odhalila, že móda bola pre ňu tým, čo vždy chcela robiť, čím bola nadšená a oblasť, v ktorej chcela pôsobiť. „Milujem to, čo robím a nepovažujem to za prácu. Vyzerá to ako hobby, ktoré sa podarilo, pretože to milujem,“ uviedla. Pravdou je, že mnohí ľudia si nespájajú prácu s potešením či vášňou. Podobne ako Victoria, aj mnohé iné úspešné osobnosti vám potvrdia, že toto pravidlo fungovalo aj u nich. Sú šťastní, pretože ich napĺňa to, čo robia a sú preto aj vnútorne spokojní a cítia sa naplnení.

PRAVIDLO č. 2: STÁLE SA ZLEPŠUJTE

Victoria a mnohí iní úspešní ľudia sa zhodujú aj na tom, že dôležité je neprestať na sebe pracovať a stále sa snažiť byť lepším v tom, čo robíte i lepším človekom v porovnaní s tým, kým ste boli napríklad pred rokom. Victoria o sebe zároveň tvrdí, že je perfekcionistkou v dobrom slova zmysle, čo ju ženie neustále vpred, aby na sebe pracovala a zlepšovala všetky svoje schopnosti

Victoria Bacham

PRAVIDLO č. 3: VYSKÚŠAJTE TO NAJPRV NA SEBE

Jej odkaz hovorí aj o tom, že je veľmi dôležité rozmýšľať tak, ako myslia vaši zákazníci či klienti. Je podľa nej potrebné vžiť sa o ich potrieb a prinášať im to, čo skutočne potrebujú a čo im bude robiť radosť. V nadväznosti na to je podľa nej dôležité aj to, aby ste mali váš produkt alebo službu sami na sebe odskúšanú. Ak predávate oblečenie, prezentujte sa v ňom v e-shope a noste ho aj mimo domu.

PRAVIDLO č. 4: PRACUJTE TVRDO

„Myslím si, že ľudia si často neuvedomujú, že všetko je o tvrdej práci,“ hovorí Victoria a zároveň s tým priznáva, že už od školy bola presvedčená o tom, že chce byť úspešná a tomuto cieľu podriadila celú svoju cestu nahor. Patrí podľa jej slov k ľuďom, ktorí sa ťažko spamätávajú z podrazov, pretože sama sebe je veľkou kritičkou.

PRAVIDLO č. 5: MYSLITE POZITÍVNE

Každý z nás sa z času načas ocitne v spároch pochybností, či je na správnej ceste. Victoria krásne hovorí aj o tom, že celé je to o kreatívnej predstavivosti našej mysle a výzvach, ktoré nám ponúka. Sama však potvrdzuje, že aj napriek týmto pochybnostiam sa vždy snaží ostať pozitívne naladená, aj keď nie je zlé nechať pomyselného malého človiečika sedieť na našich pleciach, aby nám občas pošepkal, že treba ostať sedieť s nohami na zemi a s pokorou.

Jedným z najdôležitých pravidiel, ktoré spomína nakoniec, je potreba obklopiť sa šikovnými ľuďmi. Týmto pravidlom tak len potvrdzuje staré ľudové porekadlo, ktoré hovorí o tom, že vrana k vrane sadá. Ak chcete ostať pozitívni a napredovať, nesmiete byť obklopení ľuďmi, ktorí vám neveria a neveria ani sebe, že by to dokázali. Takíto ľudia nie sú pozitívne naladení a môžu so strhnúť aj vás. Obklopte sa preto šikovnými a nadšenými ľuďmi, s ktorými sa navzájom potiahnete a navzájom sa budete inšpirovať a učiť sa jeden od druhého.


  • Zdroj: http://www.evancarmichael.com/victoria-beckhams-top-10-rules-for-success-victoriabeckham/