Podnikanie samo o sebe vždy až také ťažké nie je. Aj keď sa nám to veľmi jednoducho píše a realita je dosť často úplne iná, ak poznáte výhody a viete sa orientovať v informáciách, ktoré sú vám všetkým voľne dostupné, určite bude pre vás podnikanie oveľa jednoduchšie. A platí to aj pre nežnejšie pohlavie. Poďte sa s nami teda pozrieť na to, ktoré veci sú pre vás v tomto smere skutočne potrebné.

Správny výber formy je základ úspechu

Ak sa rozhodujete vstúpiť na trh, prvé kroky nemusia byť až tak jednoduché. Fungovanie administratívneho systému v našich podmienkach je vám asi všetkým veľmi dobre známe, no človek si vždy jednoducho nevyberie. Pri zakladaní spoločnosti sa bez dokumentovania konkrétnych krokov nezaobídete. Jedným z nich je aj výber právnej formy podnikania, pod ktorou sa budete snažiť dosahovať svoje ciele.

Môže to byť vybraná živnosť alebo s.r.o., čo sú u nás asi dve najžiadanejšie právne formy podnikania, pretože poskytujú budúcim majiteľom firiem určité výhody. Vklad, základné imanie, zdanenie, výška odvodov a spôsob riadenia, asi najdôležitejšie veci, ktoré môžu ovplyvniť pri výbere aj vás.

Sídlo spoločnosti

Ak chcete mať vlastnú spoločnosť, určite budete potrebovať aj adresu, s ktorou ju môžete zapísať do Obchodného registra. Klasické priestory sú na prenájom dosť drahé a náročné aj na prevádzku, preto sa stále viac podnikateľov rozhoduje pre moderné virtuálne kancelárie v Bratislave.

Je to dobrá poloha pre váš obchod a budúcich klientov, ktorých tak získate veľmi rýchlo. Výhodou je aj online správa doručenej pošty a prípadná komunikácia s úradmi alebo obchodnými partnermi. Nemusíte sa tak báť ani o svoje súkromie, pretože ste urobili zmenu sídla spoločnosti a prepísali ste ju zo súkromnej adresy na spomínané virtuálne sídlo. Ďalší krok smerom vpred!

Množstvo spokojných zákazníkov

Ak sa rozhodnete stať podnikateľom, mali by ste pochopiť, že výška zisku závisí od počtu klientov vo vašej firme. Ale ľudia nebudú kupovať tovary a služby zlej kvality. Tak sa predtým, než budete premýšľať o prilákaní potenciálnych kupcov, postarajte o kvalitu svojej ponuky a zlepšite systém poskytovaných služieb.

Pravdepodobne ste počuli o vzorci: žiadni zákazníci = žiadny predaj = žiadny obchod = žiadny systém na získanie zákazníkov = zase žiadni zákazníci. Bludný kruh, do ktorého sa nesmiete dostať.

Toto je len malý a stručný zoznam možných spôsobov, ako zvládnuť prvé kroky v biznise bez veľkej ujmy. Výhod je samozrejme viac, ale aj použitie týchto nástrojov vám pomôže získať viac. Aby ste zistili, či správne fungujú, najlepšie urobíte, ak ich vyskúšate priamo v praxi.