Ranný rituál je veľmi podstatný na naladenie celého prichádzajúceho dňa. Ženy častokrát pobehujú medzi kuchyňou, kde chystajú desiatu, raňajky, spálňou, kde si nikdy nie je čo obliecť, a kúpeľňou, kde sa snažia vytvoriť dobrý make-up. Po takomto rozbehanom ráne bývame unavené, spotené a dokáže nás nahnevať aj maličkosť.

V dnešnom článku prinášam tipy ako stráviť ideálne ráno, ktoré nás naladí do krásneho usmievavého dňa.

1. Vstaň

Samozrejme, toto je bod, bez ktorého ráno ťažko začne. Vstávanie ráno nie je mnohokrát jednoduché a my si s radosťou dávame „ešte 5 minút“, kedy presúvame budík na ďalší krátky spánok.

Ja som presne taká istá a budík som dokázala presúvať ďalšiu hodinu. Trik je však v tom, že si budík dáš ďalej od postele a budeš nútená vstať, aby si ho vypla, či presunula na ďalších 5 minút. No späť do postele sa už nevracaj. 🙂

2. Naprav posteľ a vyvetraj

Najlepšia ranná rozcvička začína už v spálni, kde pri úprave postele sa ponaťahujem a zároveň otvorím okno, vďaka ktorému sa do organizmu dostáva množstvo čerstvého vzduchu. Ten prebudí organizmus a zároveň sa v tele začne tvoriť hormón šťastia.

3. Umy tvár

Čerstvý vzduch sme do pľúc dostali, no na prebudenie pleti je potrebné umyť tvár vodou. Zároveň je ideálne pleť vyčistiť a nakrémovať, aby tvoj deň bol nielen pozitívny, ale aby si aj ty mohla v daný deň žiariť.

4. Vypi 0,5l vody

Na lačný žalúdok je skvelé vypiť 0,3 – 0,5l čistej vody, ktorá hydratuje organizmus a vďaka dostatku vody telo nebude zadržiavať vodu a ty sa budeš cítiť dobre. Denná dávka vody pre ženu je min.2 litre a pre muža 3 litre a viac. Vypiť jednu štvrtinu hneď ráno je skvelá vec.

ranný rituál

5. Prečítaj 10 strán

Ráno dokáže mozog spracovať veľké množstvo informácií, ktoré ti pomôžu pri tvojom sebarozvoji, preto čítať ráno motivačné knihy, či knihy pre sebarozvoj je najlepším riešením. Navyše ak denne prečítaš 10 strán z knihy, za mesiac prečítaš 300 stranovú knihu a to je už skvelý nápad.

6. Urob si raňajky

Raňajky sú najdôležitejšia časť dňa, preto ju v žiadnom prípade nevynechávaj. Ak máš rada kávu, kľudne si ju k raňajkám dopraj.

7. Nauč sa jazyk

Skvelým rozvojom osobnosti je rozvoj cudzieho jazyka. Ak si denne popri raňajkách prečítaš pár strán na obľúbenom blogu v cudzom jazyku, či pozrieš motivačné video v cudzom jazyku, posunieš sa opäť o kúsok ďalej.

Poprípade sa pri raňajkách nauč pár slovíčok, ktoré si na druhý deň ráno opäť zopakuješ. Ja používam metódu Jazykového mentoringu, od mojej priateľky Lýdie Machovej.

8. Medituj

Denná meditácia Vás naplní energiou, ktorú budete počas dňa potrebovať. Ak denne venuješ 10 minút meditácii, celý tvoj deň bude nádherný. Na konci meditácie venuj minútu poďakovaniu. Za všetky veci, za ktoré si vďačná.

9. Obleč sa a urob si make-up

Pekné oblečenie ti nezachráni deň, avšak zvýši ti sebavedomie a to zachráni mnohé situácie počas dňa. Vyzerať dobre znamená mnohokrát cítiť sa dobre a to už stojí za tú námahu. 🙂

10. Mysli pozitívne

Pri odchode z domu mysli na krásne veci, ktoré ťa v daný deň čakajú a ver, že tvoj deň bude mať samé príjemné situácie.

Toto je môj tip na rannú rutinu. Pokiaľ máš iné rituály, ktoré potešia aj ostatných, napíš mi ich do komentáru. Prajem ti krásny deň a pohodové vstávanie. 🙂


„Volám sa Mariana Murínová a som žena, matka, podnikateľka a blogerka. Vlastním e-shop s motivačnou literatúrou www.upbook.sk a venujem sa motivácii a osobnému rozvoju ľudí. Verím, že cieľom človeka je každý deň prežiť o kúsok lepšie ako ten predchádzajúci.“

Zdroj: knihyupbook.blogspot.sk