Každá práca má svoje výhody a nevýhody. Odvšadiaľ, najmä z médii, ale môžeme počúvať o neustálych protestoch vo firmách. Zamestnanci sa snažia vybojovať si lepšie pracovné podmienky. Málokedy ale zamestnanec vyjde z tohto „konfliktu“ ako víťaz. Čoho sa ale zamestnanci v práci boja najviac? Tohto!

Pracovného úrazu

Azda prvým strašiakom každého zamestnanca po príchode do práce je pracovný úraz. Chybou väčšiny podnikateľských subjektov na Slovensku je práve zastaralá technika a preto sa niet čo čudovať, že zamestnanci majú práve takéto obavy. Boja sa, že na nich padnú preplnené regály určené do skladu. Boja sa, že im zlyhajú nástroje na výrobu finálneho produktu. Stať sa môže čokoľvek, preto by ste ako zamestnávateľ nemali situáciu v žiadnom prípade podceňovať.

Zlých vzťahov s kolegami

Hneď po nástupe do práce sa ani tak neobávame toho, či budeme prácu zvládať, ale aký dojem spravíme na nových kolegov. Bohužiaľ, ľahko sa môže stať, že si s niekým nesadneme, že si nebudeme rozumieť.

Treba si však uvedomiť, že s každým nedokážeme vychádzať a že aj keby sa akokoľvek snažíme, nepodarí sa nám vybudovať si dobrý vzťah s problémovým kolegom.

Ťažko sa to hovorí, ak je to vaša prvá pracovná skúsenosť, ale naučte sa problémového kolegu ignorovať. Neriešte nič a v žiadnom prípade sa nedostaňte do konfliktu. Ľahko sa môže stať, že práve vy z toho môžete vyjsť ako ten, čo hádku vyprovokoval.

Kolega na vás môže ísť žalovať nadriadeným, že ste pokazili úplne nové priemyselné osvetlenie, ktoré len prednedávnom menili. Ak ste to ale nespravili a celá situácia sa bude vyšetrovať, nemáte sa čoho obávať.