Odporcovia bývania v byte zvyčajne zvyknú argumentovať okrem iného aj tým, že byt má značne obmedzené možnosti prispôsobenia a že sa musíte riadiť tým, čo máte „dané“. Nie je to úplne pravda.

Áno, ak chcete mať bývanie riešené presne podľa vašich predstáv, najvhodnejšia je na to stavba domu od základov, ktorý si navrhnete presne tak ako ho chcete vy.

Nemusíte meniť dispozíciu, aby ste byt kompletne pretvorila

Avšak aj úplnou rekonštrukciou bytu sa dajú robiť divy a to aj pri úplne štandardných bytoch. Dokonca aj do nosných priečok sa dá zasahovať, na to však ale najskôr potrebujete statické posúdenie.

A povedzme si na rovinu. Aj napriek názorom odporcov aj bez zmeny samotnej dispozície sa dá dať bytu úplne nová tvár.

Stačí pri kompletnej rekonštrukcii myslieť na každý detail a ak práve nie ste zdatná v interiérovom dizajne, kľudne si najať odborníka, ktorý vám vypracuje návrh výnimočného interiéru aj v tom najobyčajnejšom byte.

Zariadenie na mieru dodá aj tomu najobyčajnejšiemu bytu dávku jedinečnosti

Samozrejme, podstatný podiel na vytvorení si nejakého (ideálne pozitívneho) dojmu z interiéru má nábytok. Ak je zariadenie bytu robené po častiach bez nejakej ucelenej predstavy, bude to hneď vidieť, keďže jednotlivé časti zariadenia k sebe nemusia úplne ladiť a každý, kto sa v takomto byte poobzerá, bude môcť presne určiť ako sa postupne zariadenie bytu pridávalo.

Ak však budete mať všetko predom dopodrobna naplánované tak, aby celý byt vytváral harmonický celok, zanechá to úplne iný dojem. Obzvlášť ak sa nebudete báť investovať do zariadenia na mieru.

A to nielen pri dominantách interiérov, ako sú napríklad originálne sedacie súpravy na mieru, ale aj pri jednoduchých poličkách, či iných „drobnostiach“. Takým spôsobom vytvoríte aj z bytu akých je už len vo vašom bytovom dome hneď niekoľko, jedinečný originál, ktorý nebude mať nikto iný.


  • Zdroj obrázka: C Woods Photography / Shutterstock.com